Rekuperatory w ofercie

Centrale Onyx

Centrale wentylacyjne ONYX są produkowane przez firmę FRAPOL z Krakowa. Jest to polski, doświadczony producent central wentylacyjnych mających zastosowanie przemysłowe i domowe. Najnowszym osiągnięciem jego konstruktorów jest seria central wentylacyjnych – rekuperatory ONYX. Rekuperatory te polecane są do domów pasywnych, energooszczędnych oraz wszelkich obiektów, których istotną cechą jest poszanowanie energii. Centrale Onyx są oferowane jako kompletne, gotowe do instalacji urządzenia wraz z systemem sterowania (standard!). Wyposażone są w wymiennik przeciwprądowy renomowanej firmy Recair, co gwarantuje wysoką sprawność odzysku ciepła (ponad 90%). Wszystkie modele rekuperatorów Onyx są standardowo zaopatrzone w filtry klasy EU 4. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych wentylatorów stałoprądowych cechuje je również niskie zużycie energii elektrycznej oraz bardzo cicha praca, co zostało potwierdzone w niezależnych instytutach badawczych. Standardowym wyposażeniem jest by-pass letni, który działa w trybie automatycznym. Trwałość urządzenia zapewniają wysokiej klasy podzespoły użyte do ich produkcji. Zakres oferowanych wydajności jest również imponujący: od 250m3 do 1500m3!

 

Centrale Onyx standardowo wyposażone są w sterowniki z panelem dotykowym, które zawierają szereg funkcji takich jak:

 

  • sterowanie prędkością obrotową wentylatorów w trybie ręcznym (3 biegi) lub automatycznym (praca według nastaw użytkownika w zakresie 0-100%)
  • tygodniowy program nastaw prędkości obrotowej wentylatorów i temperatury powietrza nawiewanego (cztery strefy czasowe na każdy dzień tygodnia)
  • sterowanie temperaturą powietrza nawiewanego
  • funkcja szybkiego przewietrzenia
  • alarm informujący o zabrudzeniu filtrów
  • zegar, kalendarz, termometr pokojowy
  • pamięć wszystkich nastaw i szybki wake-up kontrolera po wystąpieniu zaniku zasilania
  • system antyzamrożeniowy

 

ONYX CLASSIC (CLASSIC II)

Centrale Onyx Classic są wykonane z blachy lakierowanej proszkowo na kolor biały (CLASSIC II ma estetyczną, designerską obudowę z tworzywa sztucznego). Izolację stanowi wełna mineralna o gr. 30 mm. Centrale Onyx Classic mają króćce przyłączeniowe ustawione w osi poziomej. Są szczególnie polecane do pracy w trudnych warunkach gdzie możliwe są duże wahania temperatury i wilgotności powietrza, oraz znaczne zanieczyszczenie powietrza (warsztaty, obiekty gastronomiczne). Ze względu na duże pokrywy rewizyjne po obu stronach oraz płaskie powierzchnie wewnątrz centrale te można łatwo utrzymać w czystości.

 

 

onyx_550_classicii

 

ONYX SKY

Centrale Onyx Sky to centrale podwieszane o wysokości po¬niżej 320 mm. W tych centralach obudowa została wykona¬na z blachy lakierowanej proszkowo połączonej z wysokiej jakości tworzywami sztucznymi. Oprócz estetycznego wyglądu zapewnia to również trwałość i sztywność konstrukcji przy znacznym ograniczeniu masy central. Uchwyty służą¬ce do mocowania central Onyx Sky są wyposażone w tłu¬miki wibracji co zapewnia izolację centrali od elementów konstrukcyjnych budynku. Dzięki innowacyjnej konstrukcji centrale Onyx Sky na życzenie użytkownika mogą pracować w trybie częściowej recyrkulacji z wykorzystaniem tylko wentylatora nawiewnego. Centrale Onyx Sky mogą być wyposażone w moduł nawiewny umożliwiający dystrybucję powietrza w obrębie jednego pomieszczenia w sposób bezpośredni bez konieczności budowania instalacji wentylacyjnej. Centrale Onyx Sky są szczególnie polecane dla najbardziej wymagających użytkowników, dla których oprócz bardzo dobrych parametrów równie istotne są estetyka i jakość wykonania.

 

onyx sky_200

 

 

ONYX DREAM

Centrale Onyx Dream to centrale w wersji stojącej z możliwością zawieszenia na ścianie. Obudowa została wykonana z blachy lakierowanej proszkowo połączonej z wysokiej jakości tworzywami sztucznymi, wewnątrz centrali zastosowano kształtki z materiału izolacyjnego. Efektem tego jest niska masa oraz zwarta konstrukcja. Ze względu na dużą funkcjonalność i łatwość instalacji, centrale Onyx Dream są szczególnie polecane do domów i mieszkań.

 

 

onyx dream_nl2