Rekuperatory – skuteczna wentylacja!

Prawdziwą zmorą mieszkańców domów jednorodzinnych (zwłaszcza tych o słusznych rozmiarach), a także budynków przemysłowych jest źle funkcjonujący system wentylacyjny. Zazwyczaj problemy oscylują wokół nieskutecznej wymiany powietrza, która powoduje straty cieplne, co bezpośrednio przekłada się na wzrost kosztów energii potrzebnej na ogrzanie nawiewanego powietrza. W ogromnej liczbie przypadków głównym winowajcą jest komin, przez który ucieka najwięcej ciepła i świeżego powietrza. Efektem tego jest niestabilna temperatura we wnętrzu domu, co, rzecz jasna, odbija się na komforcie mieszkańców i pracowników.

Odpowiedzią na przedstawione problemu jest rekuperacja, czyli wentylacja mechaniczna opierająca się na wymianie powietrza i przekazaniu ciepła z powietrza wydmuchiwanego na nadmuchiwane. Głównym ogniwem w systemie mechanicznej wentylacji są rekuperatory, których sprzedażą i montażem zajmuje się nasza firma.

W naszej ofercie znajdziecie Państwo systemy najwyższej jakości, wyprodukowane przez sprawdzonych i przede wszystkim uznanych producentów. Spośród wszystkich posiadanych przez nas produktów, wymienić należy przede wszystkim rekuperatory firm:

 • Frapol Onyx,
 • Thessla Green,
 • Brink Renovent,
 • Mitsubishi.

Przy użyciu centrali przedstawionych wyżej firm, oferujemy skuteczny efekt synergii, który obejmuje kompleksową obsługę w dziedzinie wentylacji i ogrzewania.

Poznaj nasze ceny!

Technika spełniająca wszystkie wymagania

Chcąc zrozumieć znaczenie i skuteczność oferowanego przez nas systemu, warto odpowiedzieć sobie na kluczowe pytanie: czym właściwie są rekuperatory.

Mówiąc w sposób encyklopedyczny, jest to urządzenie odpowiadające za realizację cyklu obiegu powietrza z zewnątrz budynku do wewnątrz – czyli klasycznej wentylacji nawiewno-wywiewnej. Rekuperator posiada jednak również wymiennik ciepła umożliwiający przeprowadzenie rekuperacji, a mówiąc bardziej zrozumiale, odzyskiwania ciepła, które jest tracone przez wentylację. Świeże powietrze pochodzące z zewnątrz jest przeprowadzane wraz z zużytym powietrzem wewnętrznym przez wspomniany wymiennik ciepła, w którym dochodzi do przekazania ciepła wyprodukowanego przez urządzenia grzewcze, zainstalowane w budynku. Dzięki temu powietrze nawiewane zostaje w sposób automatyczny ogrzane. Pozwala nam to na zdecydowaną minimalizację wszelkich strat cieplnych – pomieszczenie zostaje więc skutecznie wywietrzone, przy pozostawieniu wyprodukowanego ciepła.

Oczywiście centrala wentylacji mechanicznej występuje w wielu odmianach, dlatego jej wybór musi zostać poprzedzony dokładną analizą potrzeb konkretnego budynku. Wszystko to sprawia, że pragniemy udostępnić Państwu naszą wiedzę, abyśmy mogli wspólnie podjąć właściwą decyzję. Analizowane są przez nas wszelkie Państwa potrzeby i wymagania, na podstawie których tworzymy plan realizacji systemu wentylacji. Oparty on może zostać o rekuperatory:

 • z czynnikiem pośrednim,
 • z ruchomym wypełnieniem,
 • przekazujące ciepło przez przegrodę płytową.

Dobór skutecznej centrali musi zostać podparty przeglądem takich parametrów jak: wydajność, funkcjonalność, spręż, rodzaj wymiennika ciepła i wentylatorów, konstrukcja urządzenia, rodzaj by-pass’u, rozbudowanie automatyki oraz działanie systemu antyzamrożeniowego. Dzięki naszej wiedzy i doświadczeniu, bierzemy pod uwagę wszelkie czynniki, co pozwala nam dokonać wyboru z jak najlepszym stosunkiem ceny do jakości.

Wymierne korzyści rekuperatorów

Budowa rekuperatorów, a także ich zaawansowane działanie pozwalają uzyskać stan skutecznej wentylacji mechanicznej, która sprawi, iż ciepło nie będzie więcej marnotrawione.

Dzięki procesowi odzyskiwania ciepła z powietrza znajdującego się wewnątrz budynku, system w Państwa domach i fabrykach będzie:

 • energooszczędny,
 • ekologiczny,
 • efektywny,
 • tani w eksploatacji,
 • trwały,
 • w pełni zautomatyzowany,
 • opłacalny.

Wszystko to sprawia, że warto zgłosić się do nas po bezpłatną ofertę, dostosowaną do Państwa potrzeb i wymagań. Zachęcamy do skorzystania z naszego doświadczenia!

Zaufaj doświadczeniu Centrum Wentylacji i już dziś zapytaj nas o rekuperatory!