Rekuperatory Mitsubishi

Centrale Mitsubishi Lossnay

 

Czy wiesz jakie argumenty przemawiające „za” wyborem rekuperacji zostały wymienione jako pierwsze przez tego japońskiego producenta?

„Słaba jakość powietrza może być przyczyną wielu problemów pojawiających się w miejscu pracy lub w domu. Powszechnie uznawana jest ona za przyczynę znacznego spadku produktywności, obniżenie morale i zwiększoną liczbę zachorowań wśród pracowników. Celem zapewnienia dobrej wentylacji i jednocześnie klimatyzacji w budynkach mieszkalnych i komercyjnych jest zagwarantowanie takich warunków, w jakich ludzie mogą komfortowo i bezpiecznie mieszkać i pracować.”

…i spełnienie takich założeń przyświecało producentowi przy opracowaniu tych rekuperatorów. Japończycy skonstruowali urządzenie solidne, trwałe i funkcjonalne. OKRES OBOWIĄZYWANIA GWARANCJI W PRZYPADKU MITSUBISHI TO AŻ 5 LAT! Wynaleziony i dopracowany ponad 30 lat temu system LOSSNAY usprawnił odzysk zużytej energii. Urządzenia te wpływają na redukcję ogólnych kosztów zużycia energii, odprowadzając nieświeże powietrze, a następnie odzyskują ciepło lub chłód do ogrzania lub schłodzenia zasysanego świeżego powietrza. Dzięki wykorzystaniu tej energii, system pozwala zaoszczędzić do 30% wstępnych nakładów kapitałowych instalacji grzewczych i chłodzących.

 

imagescan91gsm

13

 

Entalpiczny wymiennik ciepła to najważniejsza zaleta tego urządzenia (STANDARD!)

Firma Mitsubishi Electric zaproponowała nowy, ekologiczny wymiennik jednocześnie oferując najwyższą w branży skuteczność całkowitej wymiany ciepła. Nadzwyczajna technologia pozwalająca dostarczać świeże powietrze z minimalną różnicą w stosunku do temperatury wewnętrznej znana jest jako wymiennik „Lossnay Core”. Krzyżowy wymiennik płytowy rozdziela strumienie powietrza nawiewanego i wywiewnego, zapewniając doprowadzanie do pomieszczeń wyłącznie świeżego powietrza oraz równocześnie umożliwiając skuteczne przekazanie ciepła. Mikroskopijne pory w membranie zostały jeszcze bardziej zmniejszone, redukując stopień przenikania przez nią gazów rozpuszczalnych w wodzie, takich jak amoniak i wodór. Ponadto, membrana wykonana jest z nowego rodzaju, specjalnie obrabianego papieru, który charakteryzuje się wysoką przepuszczalnością wilgoci, co wspomaga jej przekazywanie dla zwiększonej skuteczności wymiany ciepła.

 

Bardzo niskie obroty wentylatora – dodatkowa oszczędność energii dzięki 4-stopniowej regulacji siły nawiewu, pozwalającej na większą precyzję sterowania

Oprócz standardowych trybów bardzo wysokich, wysokich i niskich obrotów, dodano również tryb bardzo niskich obrotów, zapewniając bardziej dynamiczny zakres nastawy nawiewu powietrza oraz uniwersalność zastosowania w różnych warunkach montażu, przyczyniając się do większej energooszczędności. Zastosowanie prostego programatora umożliwia przełączenie urządzenia w tryb bardzo niskich obrotów w momencie wciśnięcia przycisku zatrzymania pracy, w związku z czym możliwe jest załączenie 24-godzinnej, energooszczędnej wentylacji.

 

Oszczędność energii z programatorem tygodniowym

Stopień wydajności powietrza można ustawić dla konkretnych godzin (maks. 8 razy w ciągu dnia) i dni tygodnia. Siłę nawiewu można dostosować do przewidywanych wymagań, tak aby praca centralki Lossnay mogła odbywać się automatycznie tylko z niezbędną prędkością wentylatora w ustawionych przedziałach czasu, gwarantując tym samym oszczędność energii i jednocześnie, utrzymanie jakości powietrza wewnątrz pomieszczenia. Ponadto, po ustawieniu programatora tygodniowego, nie będzie konieczności włączania i wyłączania urządzenia.

 

Automatyczny by- pass

Urządzenie posiada wbudowany automatyczny by-pass, który reguluje kierunek przepływu powietrza w urządzeniu w zależności o temperatur w pomieszczeniu i na zewnątrz.

 

Czujnik CO2

System umożliwia pomiar stężenia CO2 i tym samym kontrolę dostarczanego świeżego powietrza. Dzięki podłączeniu czujnika CO2 można zmieniać ustawienia na tryb wysokich, niskich lub bardzo niskich obrotów, które ustawiane są po załączeniu czujnika. System ten zapewnia dodatkową oszczędność energii.

 

Nawilżacz z błoną przepuszczalną

Centrale wentylacyjne doprowadzające świeże powietrze wyposażone są w nowy nawilżacz z błoną przepuszczalną ,zaprojektowany i opatentowany przez Mitsubishi Electric. Skuteczność przenikania pary została znacznie poprawiona poprzez zmniejszenie oporności przepływu przez materiał. Zastosowanie trzywarstwowej błony przepuszczającej wyłącznie parę, zapobiega tworzeniu się białego proszku, dlatego korzystanie ze stacji uzdatniania wody nie jest konieczne. Udoskonalenia systemu przepływu powietrza i technik wtrysku wody przyczyniły się do znacznego wzrostu poziomu nawilżania.

 

Sterowniki

Producent zaproponował nam kilka opcji wyboru sterownika. Poza głównymi opcjami, pilot posiada również szereg innych funkcji i właściwości, jak zaawansowane sterowanie poziomem oszczędności energii oraz czytelny i prosty w obsłudze interfejs.

 

imagescairrlbu

imagesca828higimagesca13cagh