Rekuperatory Brink Renovent

Centrale Brink Renovent

Firma Brink Climate Systems pochodzi z Holandii, a jej produkty z serii Renovent HR cieszą się bardzo dobrą opinią na rynku polskim. To wysokiej klasy kompaktowe urządzenia, dostępne w trzech różnych rodzajach: Renovent HR Small, Medium i model Excellent (Plus), o wartościach wydajności wynoszących odpowiednio ok. 180, 300 i 400 m3/h przy ciśnieniu 160 Pa.

ren

Renovent Excellent

 

 

brink

Renovent HR

 

 

Wentylatory przepływu ciągłego (constant – flow)

Po wybraniu konkretnego ustawienia wentylacji, wentylatory przepływu ciągłego utrzymują wielkość strumienia powietrza na tym samym poziomie bez względu na opór (max. 160 Pa). Pozwala to na osiągnięcie trwałego i wysokiego stopnia wydajności przy jednoczesnym zredukowaniu do minimum regulacji wstępnych. Na wielkość strumienia powietrza nie wpływa także fakt zabrudzenia filtra. W modelu Excellent zastosowano nowe wentylatory, które pracują z niższą prędkością obrotową generując mniejszy hałas i czynią urządzenie jeszcze bardziej energooszczędnym.

 

Zabezpieczenie przed oszronieniem

System zabezpieczenia przed szronieniem zapewnia optymalną ochronę przed zamarznięciem. Pozwala to na zachowanie wysokiej wydajności nawet w ekstremalnych warunkach. W momencie wystąpienia szronienia wymiennika, urządzenie automatycznie obniża obroty wentylatora świeżego powietrza, aż do momentu rozmrożenia wymiennika. Model Excellent wyposażony jest standardowo w nagrzewnicę wstępną o mocy 1 kW.

 

Wyświetlacz ustawień

Urządzenie jest wyposażone w wyświetlacz pozwalający na ustawianie i odczytywanie nastawionych funkcji, co znacznie ułatwia obsługę instalacji. Na wyświetlaczu można odczytać m.in. nastawione wydatki w poszczególnych trybach, opory instalacji po stronie nawiewu i wywiewu, temperatury powietrza.

 

Automatyczny by-pass

 

Automatyczny by-pass jest standardowym elementem wyposażenia modelu Excellent (w urządzeniu Renovent HR Medium to opcja). Poprzez układ przepustnic urządzenie automatycznie zamyka wymiennik ciepła, jednocześnie otwierając przepustnicę bypassu. W ten sposób powietrze zewnętrzne jest nawiewane bezpośrednio do pomieszczeń bez udziału wymiennika. By-pass może być także domontowany do istniejącego urządzenia przez instalatora lub użytkownika (Medium).

 

Sterowanie

Trzystopniowy regulator pozwala użytkownikowi na wybór pomiędzy trzema trybami: 1. tryb nieobecności, 2. tryb obecności, 3. tryb gotowania/kąpieli. Regulator ten jest szybko i łatwo podłączany przy użyciu kabla i złączek sieciowych. Pozwala to na szybką i łatwą instalację. Dodatkowo, możliwe jest także podłączenie kilku regulatorów, np. w łazience. Dla wygody użytkownika, regulator wyposażono we wskaźnik zabrudzenia filtra, który informuje o konieczności jego oczyszczenia. W ofercie znajdziemy także rozbudowany sterownik cyfrowy z programatorem tygodniowym.

regulator

sterownik

Wersja Excellent Plus umożliwia podłączenie zewnętrznych czujników jakości powietrza i wilgotności oraz bezpośrednie sterowanie GWC.